Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Zawsze Młodzi” rozbawili publiczność

Spektakl pt. „Kluczyk” w wykonaniu grupy teatralnej „Zawsze Młodzi” można było zobaczyć 14 czerwca w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą. Sztuka wyreżyserowana przez Katarzynę Sołtan-Baranowską rozbawiła widzów, ale też skłoniła ich do refleksji nad sytuacją osób w wieku senioralnym.

Grupa teatralna „Zawsze Młodzi” działająca od jesieni 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim spektaklem „Kluczyk” zadebiutowała na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach, gdzie zebrała wiele pochlebnych opinii od jury. Teraz aktorzy amatorzy postanowili pokazać go szerszej publiczności. W miniony piątek sztukę według scenariusza Krzysztofa Kokota obejrzeli widzowie w MCK Za Pilicą.

Żartobliwie-sentymentalna komedia o dwóch pensjonariuszach domu opieki, którzy pewnego wieczoru postanawiają wyrwać się "na wolność" i beztrosko się zabawić, przypadła publiczności do gustu. Atutami spektaklu są humorystyczne dialogi, nieprzewidziane zwroty akcji oraz liryczne i wesołe piosenki.

Sztukę wyreżyserowała Katarzyna Sołtan-Baranowska, aktorka scen zawodowych (m.in. Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Lubuski w Zielonej Górze, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Muzyczny w Toruniu) oraz instruktorka teatralna MCK, a wystąpili w niej: Lech Kozdrój (poeta), Kazimierz Matecki (Kazio), Marek Wasiak (Waluś), Janina Kalinowska (siostra Stefa), Irena Jęczmień (dyrektorka), Grzegorz Wągrodzki (pan Robert), Marta Młynarczyk (gwiazda wieczoru) oraz Elżbieta Kieszek (kelnerka).

Kolejna okazja do obejrzenia spektaklu będzie już we wtorek, 18 czerwca o godz. 18 w MCK Tkacz. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij