Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zaprosili słuchaczy do „Starego kina”

Piosenki znane m.in. z międzywojennych polskich filmów zabrzmiały w trakcie koncertu pt. „W starym kinie”, który odbył się 26 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Wystąpili w nim artyści z Teatru Piosenki pod kierunkiem Katarzyny Goljat.

Publiczność, która do ostatniego wolnego miejsca wypełniła salę widowiskową w MCK Browarna, usłyszała utwory znane z repertuaru takich przedwojennych gwiazd jak: Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo czy Aleksander Żabczyński. Za sprawą ówczesnych przebojów „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Ta ostatnia niedziela” można było poczuć klimat tamtych lat. Aranżacje większości utworów opracował Piotr Goljat. Dodatkowo w przerwach między piosenkami czytane były fragmenty wierszy Mariana Hemara, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima.

W koncercie wystąpili: Beata Dembowska, Agnieszka Dąbrowska, Karolina Ziętek, Sylwia Papiernik, Sandra Kwiatek, Hania Kukiełka, Aleksander Kość i Mateusz Habiera.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij