Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zachwyca nas Polska… Narodowe Święto Niepodległości w „Trzynastce”

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim zostało uczczone przez społeczność uczniowską 9 i 10 listopada 2023 r.

Uroczystym spotkaniom z historią na poziomach klas I-III i IV-VIII towarzyszyło odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Podniosły klimat 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapewniły występy artystyczne uczniów przygotowanych przez nauczycielki Magdalenę Koszadę (I-III) oraz Anetę Kościstą (IV-VIII).

Wśród barw narodowych rozbrzmiewały wiersze i pieśni patriotyczne, które wprowadzały uczniów w nastrój skupienia i powagi a nawet wywoływały łzy wzruszenia u nauczycieli. Wędrówka po historycznej Polsce była wyjątkową lekcją uczącą miłości do Ojczyzny.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij