Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2023-09-12

Warsztaty jazzowe rozpoczęły 7. Love Polish Jazz Festival

Blisko czterdzieści osób z różnych miejscowości w Polsce, w tym grupa młodzieży z Norwegii, bierze udział w bezpłatnych warsztatach wokalno-instrumentalnych, które wystartowały 11 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Odbywają się one w ramach 7. edycji Love Polish Jazz Festivalu organizowanego przez MCK, a zakończą się 14 września koncertem w wykonaniu uczestników i wykładowców.

Trzydniowe (11-13.09) warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i doświadczenia w zakresie śpiewu i gry na instrumentach, prowadzą znani artyści, którzy dzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym.

Zajęcia wokalne odbywają się pod kierunkiem Janusza Szroma. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych przekazuje uczestnikom Adam Wendt. Sebastian Frankiewicz dzieli się swoją wiedzę na temat gry na perkusji jazzowej, a osoby grające na instrumentach klawiszowych szkoli Dominik Wania. Tomasz Grabowy prowadzi zajęcia z technik gry jazzowej na gitarze basowej, zaś Artur Lesicki uczy, jak w stylu jazzowym grać na gitarze elektrycznej.

12 i 13 września w klubie festiwalowym, w który na ten czas zamieni się Galeria Sztuki Arkady przy ul. Rzeźniczej, będzie możliwość wspólnego muzykowania w ramach jam session. Przyłączyć może się każdy chętny. Improwizowane koncerty zaczynać się będą o godz. 19.30. Natomiast 14 września o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz na podsumowanie warsztatów zaplanowany jest koncert finałowy w wykonaniu uczestników zajęć i wykładowców. Wstęp wolny.

Od piątku, 15 września do niedzieli 17 września w Arenie Lodowej gościć natomiast będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Justyna Steczkowska, Aga Zaryan, Włodek Pawlik, Adam Makowicz, Adam Bałdych i Maciej Tubis. Zagrają również artyści związani z Tomaszowem: TM Brass Orchestra pod kierunkiem Kamila Wrony, Maciej Smoluch i Funky Bomba Trio Collective Projekt. Bilety są jeszcze dostępne online na Biletyna.pl oraz w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18.

O szczegółach 7. Love Polish Jazz Festivalu można było usłyszeć podczas konferencji prasowej zorganizowanej 11 września w MCK Tkacz. Wzięli w niej udział: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Kamil Wrona – dyrygent TM Brass i Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckigo oraz wykładowcy warsztatów jazzowych: Adam Wendt – saksofonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i Janusz Szrom – muzyk, pedagog, publicysta, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Wrześniowe warsztaty jazzowe sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Patroni medialni wydarzenia:

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, TVP Kultura, Jazz Press, Jazz Forum, Galeria Arkady, Stowarzyszenie opieki nad spuścizną Krzysztofa Komedy, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe czy Druk 24 oraz lokalne media.

(RADIO FAMA NaszTomaszów.pl, Tele Team Tv, Format 3A, Radio Strefa fm, radiojazz.FM, Muzyczna Hiperprzestrzeń, Tomaszowski Informator Tygodniowy, Epiotrków.pl, Tvtomaszów.pl)

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij