Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Upamiętnią rodzinę Ulmów

Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego zaprasza na obchody związane
z upamiętnieniem Rodziny Ulmów. W niedzielę, 10 września 2023 r., w Kościele Katolickim będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. W ramach obchodów, nad którymi patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda, w całym kraju zaplanowano wystawy, projekcje i wykłady naukowe. Do obchodów dołącza również Tomaszów Mazowiecki.

Program obchodów w Tomaszowie Mazowieckim:

- 10 września (niedziela) godz. 18.00 – msza św. w Sanktuarium św. Antoniego

- 11 września (poniedziałek) godz. 17 - wykład dr. Daniela Warzochy w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego pt.  „Beatyfikowani Sprawiedliwi - pamiętajmy o rodzinie Ulmów"

Obchodom towarzyszyć będzie wystawa pt. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom" (przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego), którą będzie można oglądać w holu tomaszowskiego muzeum. Zaplanowano również lekcje muzealne dla uczniów tomaszowskich szkół, które we wrześniu w muzeum poprowadzi dr Daniel Warzocha.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij