Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczniowie ze szkół podstawowych obejrzeli spektakl profilaktyczny „To nie ja”

Spektakl profilaktyczny „To nie ja” wystawił Teatr Quadro z Kielc. Uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych mogli go obejrzeć 14 lutego w Miejskim Centrum Kultury (filia O.K. Tkacz).

Zdjęcie z przedstawienia profilaktycznego

Spektakl jest inspirowany twórczością Elżbiety Zubrzyckiej (m.in. Słup soli, Dręczyciel w klasie, Po co się złościć). Skierowany był do uczniów klas 4, 5, 6. Łącznie obejrzało go 470 dzieci.

Przedstawienie opisuje grupę uczniów, których czeka ważny egzamin. Niespodziewanie w ich świecie pojawia się nowy kolega. Jako nowy i słaby szybko staje się celem agresji fizycznej i psychicznej. Autorzy spektaklu chcą nauczyć młodego widza czym jest wrażliwość na drugą osobę, jak obronić się przed napastnikiem bez używania drastycznych metod. Spektakl ma na celu wsparcie pedagogów. W przedstawieniu nie zabrakło również dobrego humoru. Rozważane zagadnienie dotyczy  problemów społecznych takich jak budowanie relacji w szkolnej grupie rówieśniczej, a także niebezpieczeństwo i przemocy wobec rówieśników przy wykorzystaniu Internetu, w tym portali społecznościowych.

Uczniowie mogli obejrzeć spektakl dzięki współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij