Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”

Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w 2 wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski, organizowane są bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Ta edycja wzbogacona będzie wiedzą i umiejętnościami właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej i udzielania pomocy.

 

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni będą w różnych miejscach w kraju, a szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów naszych sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Wojsko zaprasza chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewnia: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetne wrażenia  i przygodę z Wojskiem Polskim.

 

 

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

 

Na terenie województwa łódzkiego szkolenia odbeda się:

25 maja

Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej

6 lipca

Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej zapisy:

Kom 727028398

b.grela@ron.mil.pl

 

 

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

 

 

***

 

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

 

W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij