Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Szkoła Podstawowa nr 10 najlepsza w akcji „Góra Grosza”

Od 15 lat Szkoła Podstawowa nr 10  im. Tomaszowskich Olimpijczyków bierze udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie  programów, które pozwolą im wrócić do domu i zapewnią w nim spokój oraz na budowanie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, czyli tak naprawdę chodzi o  umożliwienie dzieciom godnego dorastania w rodzinie własnej lub zastępczej.

 Zdjęcie z wręczenia dyplomu za akcję

W  XVI edycji ( w roku szkolnym 2015/2016)  uczniowie „Dziesiątki” znowu (czyli po raz trzeci) zebrali największą kwotę spośród uczestników akcji w województwie łódzkim, czyli 2118,62 złote.

 

Założenia akcji są szlachetne, a zbiórka drobnych monet pozwala uświadomić dzieciom, że błahy z pozoru gest solidarności z innymi, przysłowiowy „ grosz” pozwala zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz ich rówieśników będących w trudnej sytuacji życiowej.

 

29 listopada przedstawicielki organizatorów,  panie: Elżbieta Prządka – koordynatorka akcji i Dorota Kilińska reprezentująca Pocztę Polską,  wręczyły opiekunkom Samorządu Szkolnego SP 10 dyplom potwierdzający kolejne zwycięstwo oraz  nagrodę, która na pewno zostanie przeznaczona na inny, pożyteczny cel.

 

Tymczasem rozpoczęła się już XVII edycję „ Góry Grosza” czyli kolejną zbiórkę, która potrwa do 9 grudnia.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij