Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Świąteczna wystawa w muzeum

Wystawą ,,TUP, TUP – IDĄ ŚWIĘTA, w Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, jej organizatorzy zapowiadają ten radosny czas i zachęcają do zaczerpnięcia inspiracji w domowych przygotowaniach do pięknych świąt. Na wystawie eksponowane są obrusy, bieżniki. kartki, woreczki na prezenty od św. Mikołaja, a także haftowane obrazki nawiązujące tematycznie do świątecznego czasu. Wystawa w Tomaszowskim Muzeum potrwa do 15 stycznia 2023 r.

Prezentowane na wystawie obiekty zostały wykonane techniką haftu krzyżykowego, płaskiego, richelieu, koronki, mereszki, w technice 3D. Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Miłośników Haftu „KANWA” z Łodzi.

Stowarzyszenie swoją działalność prowadzi od 2001 roku. Swoją siedzibę ma w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Celem Stowarzyszenia jest nie tylko rozwijanie umiejętności haftu, koronki i innych technik rękodzieła, ale także propagowanie artystycznych walorów rękodzieła.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij