Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2019-04-01

Strajk nauczycieli: egzaminy niezagrożone [AKTUALIZACJA]

Cały czas spływają do Urzędu Miasta informacje od poszczególnych placówek dotyczące strajku. Egzaminy w żaden sposób nie są zagrożone. Opierając się na rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji skompletowane już zostały składy egzaminacyjne. W poniedziałek odbędą się niezbędne szkolenia.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami z placówek (stan na 05.04.2019 – godz. 9) jeżeli strajk dojdzie do skutku,  Szkoła Podstawowa 12, Szkoła Podstawowa 1, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 10, Przedszkole 7, Przedszkole nr 8, Przedszkole 14, Przedszkole 20, Przedszkole nr 5 będą nieczynne. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może dojść do zamknięcia na czas strajku kolejnych placówek. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Pracownicy miejskich instytucji w czasie strajku, będą mogli przyprowadzić do pracy dzieci, którym zostanie zapewniona opieka. Prezydent apeluje do przedsiębiorców z terenu Tomaszowa o przyjęcie podobnych rozwiązań.

- Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Odbieram to mocno osobiście – sam przez wiele lat nauczałem.

Dla mnie jako gospodarza miasta wszystkie grupy zawodowe są ważne, bo ważni są mieszkańcy – bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Jako samorządowiec, skupiam się teraz na organizacji pracy – tak by nie ucierpiały na tym dzieci czy rodzice. Odbywa się mnóstwo spotkań, na których wypracowujemy różne rozwiązania, robimy co w naszej mocy i chcemy skorzystać z każdej możliwej formy wsparcia rodziców – priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta. Już wiemy, że kilka szkół będzie zamkniętych.

Egzaminy nie są zagrożone. Skompletowaliśmy komisje egzaminacyjne w każdej z placówek. Już dziś, deklaruje też, że wszyscy pracownicy instytucji miejskich mogą przyprowadzić w czasie strajku, do pracy swoje dzieci. Zapewnimy im opiekę. Zachęcam również przedsiębiorców do podobnej pomocy pracownikom. Jako Tomaszowianie powinniśmy się wspierać! - mówi prezydent Marcin Witko.

Oferta ośrodków kultury na czas strajku: http://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/oferta-osrodkow-kultury-na-czas-strajku-/Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij