Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Skarby Ziemi w pałacu Ostrowskich

Minerały, skały, kamienie szlachetne i biżuterię będzie można m.in. zobaczyć w najbliższy weekend (7-8 marca, w godz. 10-18) w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Po raz szósty odbędzie się tam Giełda-Wystawa Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich.

 
giełda minerałów w muzeum plakatW programie wydarzenia zaplanowano m.in.: warsztaty dla dzieci ph. „Geolandia” i miniwystawę kolekcji granatów i rzadkich metali w przyrodzie. Rozmawiając z wystawcami, będzie można nauczyć się rozpoznawać, minerały i skały, sprawdzić autentyczność kamieni w posiadanej biżuterii, poznać swoje kamienie zodiakalne, nawiązać kontakty handlowe, kupić prezenty i upominki po atrakcyjnych cenach, naprawić biżuterię. Każde dziecko, które odwiedzi wystawę, otrzyma kamyk półszlachetny.

Dodatkowo w sobotę o godz. 13 odbędzie się prelekcja pt. „Bursztyn bałtycki”, który wygłosi Monika Burdka. Natomiast w niedzielę, ok. godz. 17 odbędzie się losowanie ważącej 8 kg bryły kwarcu różowego, pochodzącej z Brazylii.

Cena biletu wstępu ważnego przez oba dni giełdy to 7 zł. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

 

Źródło: Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij