Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rozkład jazdy MZK obowiązujący od 12 lutego

Szanowni Pasażerowie,

w odpowiedzi na zgłaszane ostatnio do nas wnioski w sprawie rozkładu jazdy, informujemy, że od 12 lutego 2024 r., wszystkie możliwe do zrealizowania zostały uwzględnione w rozkładzie.

Zmieniła się trasa linii nr 9, uległy korektom poszczególne kursy wszystkich liii autobusowych.- Dla linii nr 9 w efekcie zgłaszanych postulatów obowiązuje (nowa) stała trasa sprzed ostatnich zmian dla obu kierunków przez Barlickiego i dalej ulicami Szeroką, gen. Grota Roweckiego, ks. J. Popiełuszki, Skłodowskiej Curie, Chopina do dworca. Trasa obowiązuje dla obu kierunków i umożliwia lepsze skomunikowanie dla mieszkańców, instytucji (KRUS, MOPS) i usprawnia dojazd do cmentarza.

- Zgodnie z postulatami mieszkańców dzielnicy Kaczka po korektach pasażerowie skorzystają z kursów linii nr 7 i 40, a mieszkańcy ulicy Wysokiej z dodatkowych kursów.

- Pracownikom szpitali na ul. Jana Pawła i ul. Niskiej poprawią się dojazdy do pracy. Zostały przyspieszone poranne kursy; część linii do pracy na godzinę szóstą.

- Jeżeli chodzi o skomunikowanie Dworca z Centrum to celem funkcjonującego rozkładu jest to, aby z dworca można było odjechać wieloma liniami i w centrum przesiąść się do autobusu w interesującym nas kierunku. Dodanie z dworca linii nr 6, 4A miało na celu zwiększenie liczby kursów i zmniejszyć czas oczekiwania na przyjazd pociągu po przyjeździe autobusem na dworzec i czasu przesiadki z pociągu na autobus. Niestety, biorąc pod uwagę liczbę przyjazdów i odjazdów pociągów oraz częste zmiany ich rozkładu jazdy, nie da się dostosować rozkładu każdej linii autobusowej kursującej w kierunku dworca z rozkładem jazdy pociągów, jednocześnie uwzględniając inne postulaty. Dla przypomnienia linie obsługujące pętlę przy dworcu to: 1, 2, 4A, 6, 7, 9, 35 i 40. Jeszcze raz prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem i otwartość na nowości.

W razie pytań jak gdzieś dojechać najszybciej, MZK służy pomocą. Poniżej nowy rozkład jazdy (w załączniku).

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij