Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rodzinny piknik w MCK Za Pilicą

Mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy przygotowało Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim podczas„Białobrzeskiej Majówki na łące”, która odbyła się w MCK Za Pilicą. Dopisała pogoda i uczestnicy.

Piknik rozpoczął się miłym akcentem, czyli obchodami jubileuszu 25-lecia działalności Klubu Kwadransowych Grubasów. Były życzenia, kwiaty i upominki oraz krótki występ artystyczny jego członkiń.

Potem na scenie oglądać można było również prezentacje m.in.: Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Ciebłowianie", Moniki Ciesielskiej i Witolda Pągowskiego z DFC Latino, a także uczestników zajęć wokalnych, tanecznych i capoeiry z MCK Za Pilicą. Chętni mogli obejrzeć również spektakl w wykonaniu zespołu "Zeróweczka" z ZS-P nr 8 oraz wystawę prac plastycznych SAP i dzieci z pracowni rysunku i malarstwa z białobrzeskiej filii MCK.

Na najmłodszych czekała m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać można było np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabrakło też megabaniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty, a także wozu strażackiego, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Główną atrakcją dla dzieci był magik Pan Buźka, który przedstawił show „Magia Żółtoksiężnika”, w którym najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć.

Na stoiskach partnerów wydarzenia można było przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia, jak również zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dorośli uczestnicy pikniku mogli skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru w organizmie. Dostępny był również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, na którym można było m.in. otrzymać sadzonki drzew.

Kto zgłodniał, mógł posilić się upieczonymi przez panie z Klubu Seniora ciastami oraz ciepłymi daniami, jak np. grillowaną kiełbaską czy pysznymi pierogami.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom oraz wszystkim, którzy wsparli organizację „Białobrzeskiej Majówki na łące”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij