Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Prezydent uzyskał absolutorium. Uchwała przyjęta jednogłośnie

Na XXX sesji Rada Miejska udzieliła absolutorium prezydentowi Marcinowi Witko za rok 2015. Zdaniem wszystkich radnych, budżet został dobrze zrealizowany.

Prezydent Marcin Witko


Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi o sprawozdaniu prezydenta z wykonania budżetu za 2015 rok jest pozytywna. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej rozpatrzyła wszystkie dokumenty wymagane ustawą o finansach publicznych również rekomendując podjęcie uchwały o udzielenie absolutorium dla prezydenta. W ramach głosowania, radni jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2015 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta.

Tym samym Komisja Rewizyjna złożyła wniosek o udzielenie absolutorium dla prezydenta z tytułu wykonania budżetu za rok 2015. W ocenie Komisji budżet miasta został wykonany przez prezydenta zgodnie z wolą Rady Miejskiej i pod jej kontrolą wyrażoną przez akceptację proponowanych przez prezydenta zmian w budżecie. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez RIO.

Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium prezydentowi Marcinowi Witko.

Prezydent Marcin Witko podczas obrad podziękował wszystkim radnym za dobrą współpracę. Słowa uznania skierował również do zarządu i radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego, zarządu i radnych Rady Powiatu, władz miejskich spółek, pracowników Urzędu Miasta i wszystkich innych współpracowników. Prezydent podkreślił, że był to przełomowy rok dla naszego miasta. Wkrótce  w Tomaszowie powstanie pierwsza kryta, wielofunkcyjna arena lodowa czy stadion piłkarski. Nasze miasto pozyskało też milionowe dotacje na przebudowę i remont dróg.

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij