Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ponad milion zł unijnego dofinansowania

Zagraniczne wyjazdy targowe i krajowe wydarzenia gospodarcze, warsztaty z ekspertami, targi w Arenie Lodowej czy  promocja lokalnego potencjału gospodarczego na arenie ogólnopolskiej to działania, które już w 2021 roku będą realizowane przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Ponad milion zł dofinansowania w ramach projektu „AKTYWNI GOSPODARCZO – Kompleksowa promocja potencjału gospodarczego miasta Tomaszowa Mazowieckiego” trafi do Tomaszowa Mazowieckiego. Zgodnie z informacją o ocenie projektu, miasto spełniło wszystkie kryteria oceny formalnej i merytorycznej (100% punktów), co pozwoliło na zdobycie dofinansowania z RPO WŁ 2014-2020.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP regionu poprzez wzrost powiązań gospodarczych i kreowanie innowacji. W ramach działań projektowych tworzona będzie przestrzeń spotkań dla pionierów i innowatorów pochodzących z różnych branż i dziedzin; zwiększana konkurencyjność lokalnych produktów i usług poprzez tworzenie powiązań korporacyjnych; promowane będą także rozwiązania ukierunkowane na budowę międzynarodowej przewagi konkurencyjnej gminy i regionu poprzez wzrost innowacyjności; wspierane będą także specjalizacje regionalne. Działania te mają przyczynić się do wzrostu liczby inwestycji zagranicznych na terenie miasta i w regionie.

 

W ramach projektu planuje się organizację targów nowych technologii opartych na niszach specjalizacyjnych województwa łódzkiego. Targi będą zorganizowane w Arenie Lodowej. Zostaną podzielone na dwie edycje organizowane każdego roku. Pierwsza edycja odbędzie się w 2021 roku, kolejna w roku 2022.

I edycja – odzież (zwłaszcza innowacje w odzieży sportowej), design,

II edycja – nowoczesne technologie budowlane, odnawialne źródła energii, ekologia, nowe technologie, elektromobilność, wzornictwo w odzieży i wzornictwo przemysłowe.

W projekcie założono także uczestnictwo przedstawicieli MŚP w zagranicznych i krajowych targach branżowych. Ponadto zaplanowano szereg działań promujących lokalny potencjał gospodarczy stanowiących zintegrowany przekaz marketingowy.

Łączna wartość projektu wynosi 1 720 770,00 zł, w tym dofinansowanie o wartości 1 173 850,00 zł. Projekt będzie realizowany w okresie: I kwartał 2021 – I kwartał 2023.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij