Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


O kobietach i miłości w MCK Tkacz

„Kobieta niejedno ma imię” to tytuł pełnego magii wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się 10 marca w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Wydarzenie zorganizowano z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Na scenie MCK przy ul. Niebrowskiej 50 swoje autorskie utwory, pełne rozważań nad naturą kobiet oraz różnymi obliczami kobiecości i miłości, zaprezentowali poeci z Klubu Literatów Estawela. – Przedstawiliśmy publiczności wiersze o kobietach, babach, babkach i czarownicach – mówi Anna Struzik, jedna z poetek Estaweli. – W rymach szukaliśmy zrozumienia dla naszej przewrotności, ale też miłości, jaką darzymy świat i ludzi. Było magicznie i sentymentalnie – dodaje.

Swoje utwory interpretowali: Anna Struzik, Justyna Kazior, Tadeusz Kurman, Gabriela Szymańska, Teresa Loga, Milena Posiła, Katarzyna Zając-Przewoźnik, Stanisława Żelazek oraz Elżbieta Wiewiórowska.

Recytacje przeplatane były piosenkami w wykonaniu solistów z grupy Wokalni – Piotra Iwanickiego i Daniela Wysokińskiego, którzy swój talent rozwijają w MCK pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.

Nie zabrakło też akcentów humorystycznych. Z krótkimi skeczami wystąpił kabaret Meja, z którym pracuje Katarzyna Wojtaszczyk. Na zakończenie programu wystąpiła Jadwiga Kocik, która zaprezentowała nie tylko swój talent wokalny, ale i aktorski.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij