Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Najchętniej ekranizowany autor kryminałów w tomaszowskiej bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim oraz Dyskusyjne Kluby Książkowe w województwie łódzkim zapraszają na spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem – pisarzem, scenarzystą, reżyserem i aktorem. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Prez. I. Mościckiego 6.Igor Brejdygant urodził się w Poznaniu w rodzinie artystycznej: ojciec to znany aktor Stanisław Brejdygant, matka - primadonna Operetki warszawskiej Nela Obarska, brat - piosenkarz Krzysztof Zalewski. Syn poszedł w ślady ojca i w 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi – studiował na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Napisał wiele bestsellerowych powieści kryminalnych: Paradoks, Szadź, Rysa, Układ, cykl Opowiem Ci o zbrodni, Spiralę oraz wydane w 2023 roku Splątanie. Stworzył również scenariusze do seriali: Szadź, Rysa, Układ, Paradoks, Zbrodnia, Belle Epoque, Erynie, Matka, Otwórz oczy, Na dobre i na złe oraz filmów fabularnych: Palimpsest (reż. Konrad Niewolski), Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik).

Laureat Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w 2019 r. za powieść pt. Rysa. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Wyróżniony przez „Książki. Magazyn do czytania” jako autor najlepszego polskiego kryminału 2021 roku.

Zapraszamy serdecznie!

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij