Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Koncert Nocnej Zmiany Bluesa

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa wystąpią 20 maja w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Koncert odbędzie się w cyklu Tkacz Music Cafe. Początek o godz. 18.Bilety do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Nocna-Zmiana-Bluesa-TM/Tomaszow-Mazowiecki oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29 w Tomaszowie Mazowieckim.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa od 40 lat, bez przerwy, podróżują i koncertują, dzieląc się swoją muzyczną pasją. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. To również wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”.

Charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.

Skład zespołu: Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna Witold Jąkalski – slide gitar Wiesław Kryszewski – gitara Piotr Dąbrowski – gitara basowa Grzegorz Minicz – bębny, tara.

Zapraszamy.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij