Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kolejne pieniądze na bezpieczne przejścia dla pieszych w pobliżu szkół

Dwa przejścia dla pieszych wraz z ich oświetleniem, wyniesieniem, sygnalizacją wizualną, czujnikami ruchu powstaną na ulicy Stolarskiej i ul. Jałowcowej. Przejścia będą zlokalizowane w pobliżu placówek szkolnych. Zwiększą bezpieczeństwo pieszych, w szczególności dzieci i młodzieży. Miasto otrzyma na ten cel 326 674, 32 zł. Pozyskane finansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych.

Miasto znalazło się na liście pozytywnie ocenionych projektów w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych pn. „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Priorytecie III „Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego”, w Działaniu 3.1. „Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T”.

Powyższe środki zostaną również przeznaczone na zakup wyposażenia i urządzeń dla placówek edukacyjnych, które posłużą do nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą to mobilne miasteczka ruchu drogowego, symulator jazdy na rowerze, symulator zderzeń, symulator przejścia dla pieszych. Z wyposażenia i urządzeń skorzystają wszystkie placówki edukacyjne. Nowoczesne urządzenia pozwolą na naukę i kształtowanie właściwych zachowań i umiejętności w warunkach zbliżonych do tych jakie panują na drogach. Tym samym w szkołach będą wdrożone najnowsze metody nauczania zasad bezpiecznego użytkowania dróg oparte o praktyczne zajęcia.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij