Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Imię Orła Białego na 50- lecie Szkoły Podstawowej nr 14

Jubileusz 50 – lecia istnienia świętowała Szkoła Podstawowa nr 14. Okrągły jubileusz był okazją do nadania szkole imienia. Społeczność szkolna wybrała imię Orła Białego. Uroczystość nadania szkole imienia odbyła się 15 listopada 2018 roku a rozpoczęła ją uroczysta msza św. w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego.
Imię Orła Białego na 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 14
W trakcie mszy biskup Marek Marczyk poświęcił nowy sztandar szkoły, który przekazany został dyrektorowi placówki Sławomirowi Żegocie. Po mszy uroczystości kontynuowane były w murach Czternastki trakcie akademii odczytano akt nadania szkole imienia Orła Białego i przekazano jej poświęcony wcześniej sztandar. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli placówki zaprezentowano historię Orła Białego, zaśpiewano, wiele pieśni patriotycznych. Szczególnie ujęło wszystkich obecnych za serca wspólne wykonanie a capella refrenu piosenki Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos. Po części oficjalnej obecni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, zajrzeć do szkolnych kronik i powspominać dawne czasy. Można było również zwiedzić wystawy  związane tematycznie z niepodległością i historią Orła Białego.

 

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 14


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij