Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dbaj o swoje otoczenie

Chcesz zmieniać świat wokół siebie na piękniejszy, aktywnie promować idee ochrony i poszanowania środowiska, dbać o ekologię i estetykę przestrzeni miejskiej w Twojej okolicy? Zgłoś propozycję eko projektu do pierwszej edycji Programu Grantowego ENERIS i wygraj 5 tysięcy złotych na jego realizację. Konkurs kierowany jest przede wszystkim do szkół, klubów, instytucji i organizacji społecznych, a wyniki poznamy już pod koniec czerwca br.

Plakat promujący konkurs

Wspólna troska o jedno środowisko

Każdy z nas ma wpływ na środowisko, jest odpowiedzialny za jego ochronę i przyszłość. Najdrobniejsze zmiany codziennych nawyków na proekologiczne mają duży wpływ na otaczający nas świat. A jeśli pójść o krok dalej i zrobić coś więcej? Stworzyć obszar zielony, którego brakuje na pełnym bloków osiedlu lub na terenie szkoły? Tchnąć życie w miejski park, a może zagospodarować trawniki w centrum miasta?

Ile lokalnych potrzeb tyle pomysłów, na które czeka ENERIS. Ich realizacja jest możliwa dzięki pierwszej edycji Programu Grantowego ENERIS. Jego celem są: prawdziwa ochrona środowiska realizowana przez lokalne działania służące ograniczeniu negatywnego oddziaływania człowieka na otoczenie, promocja zachowań ekologicznych oraz budowaniu szeroko pojętej zielonej infrastruktury.
Polacy mają świadomość, że od nas wszystkich zależy stan środowiska, dlatego coraz częściej i chętniej angażują się w proekologiczne akcje. Dzięki Programowi Grantowemu ENERIS mamy możliwość zaktywizować także mieszkańców naszego regionu, którzy mogą nie tylko zaproponować ciekawe zmiany w najbliższym otoczeniu, ale przede wszystkim zdobyć pieniądze na realizację tych pomysłów - powiedział Rafał Korzeniowski, Dyrektor Oddziału ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim.

5 tysięcy powodów do wzięcia udziału

Granty przyznawane będą przez firmę ENERIS Surowce S.A. na działania takie jak: programy edukacyjne skierowane do członków społeczności lokalnej z zakresu ekologii
i ochrony środowiska, tworzenie zielonej infrastruktury miejskiej (np.: ogródków przyszkolnych, klombów osiedlowych, sadzenia drzew, budowania zielonych murów z roślin itp.), poprawę estetyki przestrzeni miejskiej, ochronę ekosystemów oraz ich rozwój (np.: zakładanie miejskich pasiek, domów dla owadów itp.), szeroko rozumianą poprawę jakości życia w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i ekologii.
Program Grantowy ENERIS ruszył 14 kwietnia. Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 18 maja br. wyłącznie za pomocą formularza dostępnego na stronie www.grupa-eneris.pl/ProgramGrantowy.

W ciągu miesiąca od zakończenia przyjmowania wniosków jury wybierze nagrodzone projekty, które otrzymają fundusze na realizację planów tuż po ogłoszeniu wyników. Wszystkie pomysły powinny zostać zrealizowane do końca 2016 roku.
Zawalcz o Grant na realizację eko projektu w powiecie tomaszowskim!
Jak przystąpić do programu i zrealizować choćby najmniejsze marzenie o przyjaznym, ekologicznym otoczeniu? Należy opisać projekt we wniosku grantowym dostępnym na stronie www.grupa-eneris.pl/ProgramGrantowy podając informacje takie jak np.: cel wnioskowanego projektu, spodziewane efekty, uczestnicy czy budżet wdrożenia.
Do Programu Grantowego ENERIS mogą zgłaszać się instytucje lub organizacje społeczne
o charakterze non profit, szkoły oraz grupy nieformalne (po spełnieniu odpowiednich wymagań). Najciekawszy projekt zgłoszony w powiecie tomaszowskim otrzyma 5 tysięcy złotych na jego realizację.


Więcej informacji o mechanizmie aplikacji i rozstrzygania Programu Grantowego dostępnych jest w regulaminie na stronie www.grupa-eneris.pl/ProgramGrantowy.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij