Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-04

Czytanie performatywne dramatu "Listy z Getta"

Grupa Nieformalna Tomaszowscy Dramaturdzy oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na czytanie performatywne dramatu "Listy z Getta", które odbędzie się 10 grudnia o godzinie 18 w siedzibie biblioteki na Placu Kościuszki 18.

W czytaniu udział wezmą: Weronika Biernat, Przemysław Biernat, Krzysztof Karbowiak, Wiktoria Kondejewska, Anna Kowalska, Hanna Sęk oraz Bartłomiej Sęk. Spotkanie zostanie wzbogacone prezentacją dotyczącą żydowskiej młodzieży okresu okupacji w Tomaszowie oraz rozmowy wokół listów z tomaszowskiego getta.

Wstęp wolny.

Dramat "Listy z getta" jest owocem projektu "Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim". Grupa Nieformalna Tomaszowscy Dramaturdzy powstała po zakończeniu warsztatów dramaturgicznych prowadzonych przez Justynę Biernat. W dramacie wykorzystano listy z tomaszowskiego getta, a także wiersz Juliana Tuwima "Sokrates tańczący" dzięki zgodzie i uprzejmości Muzeum Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie oraz Fundacji im. Juliana i Ireny Tuwim w Warszawie.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij