Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Bieg Malinowskiego. Uczcimy pamięć żołnierzy września 1939 roku

W tym roku Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego odbędzie się 1 września. Organizatorzy przygotowali specjalny bieg pamięci żołnierzy września 1939 roku oraz tradycyjny bieg na 10 km.Na zdjęciu uczestnicy biegu malinowskiego z 2018 roku

Celem Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego jest uczczenie pamięci wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). W tym roku odbędzie się już 38. edycja tego wydarzenia.

Start i meta zostaną wyznaczone w centrum Tomaszowa Mazowieckiego, na pl. Tadeusza Kościuszki.  W biegu pamięci żołnierzy września 1939 mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli bez ograniczeń wiekowych. Zapisy będą prowadzone w dniu zawodów w godz. 8.00 – 9.20. Wpisowe wynosi 5 zł. W biegu na 1939 m nie będzie prowadzona klasyfikacja. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, a podczas biegu głównego będzie mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

plakat malinowskiego 2019

Trwają już zapisy na bieg na 10 km. Zgłoszenie można wysłać przez Internet na stronie online.datasport.pl (http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4935). Do 30 sierpnia wpisowe wynosi 50 zł. W razie wolnych miejsc zgłoszenia będzie można również dokonać w dniu imprezy, w sekretariacie zawodów na pl. Tadeusza Kościuszki, jednak wpisowe wyniesie wtedy 70 zł.

W biegu na 10 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych: kobiety i mężczyźni 16-19 lat, kobiety i mężczyźni 20-29 lat, kobiety i mężczyźni 30-39 lat, kobiety i mężczyźni 40-49 lat, kobiety i mężczyźni 50-59 lat, kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.

Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają pakiet startowy. Zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają bony upominkowe (w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce, w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce, w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce, w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce). Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych i najlepsi mieszkańcy Tomaszowa otrzymają puchary i dyplomy.  Organizatorzy nagrodzą również najstarszego uczestnika i najstarszą uczestniczkę. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale.

Bieg główny na dystansie 10 km ujęty jest w cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego "Biegnij w Łódzkie". Trasa została wyznaczona ulicami Tomaszowa Mazowieckiego i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, a współorganizatorami: Województwo Łódzkie - Promuje Łódzkie, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Związek Strzelecki Organizacja Społeczno – Wychowawcza „Strzelec 1002” i Ochotnicza Straż Pożarna w Białobrzegach.

 


 Trasa biegu malinowskiego na 10 km

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij