Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Biblioteka z dofinansowaniem z ministerstwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim została beneficjentem programu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie „Z boomerami przez świat – extremalne podróże z Pawłem Edmunden Strzeleckim” otrzyma dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury w wysokości 8.000,00 złotych. Całkowity koszt zadania wynosi 10.000,00 złotych.


Odwołując się do 150. rocznicy śmierci wybitnego polskiego badacza, podróżnika i odkrywcy, tomaszowska biblioteka pragnie przybliżyć sylwetkę Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz wypromować literaturę podróżniczą.

W terminie od 03.07.2023 do 16.12.2023 MBP zaproponuje uczestnikom projektu siedem wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych:

Wrzesień:

• Spotkanie z podróżnikiem Markiem Oliwierem Fiedlerem wzbogacone prezentacją niezwykłych eksponatów ze zbiorów Muzeum Arkadego Fiedlera „Świat mnie wabił”.

• Lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych „Ballada o odkrywcy sir Strzeleckim”, które w interesujący sposób zaprezentują sylwetkę wspaniałego podróżnika.

Październik:

• Cykl warsztatów dla uczniów klas IV-VI „Podróże w czasie” wprowadzi uczestników w świat podróżowania w trzech zakresach tematycznych.

• „W drodze - wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” poszerzy wiedzę dzieci na temat podróży w starożytnej i średniowiecznej Europie oraz europejskich szlakach pielgrzymkowych.

• Warsztaty „Nie tylko na bursztynowym szlaku” wzbogacą wiedzę uczestników o szlakach handlowych jako drogach wymiany idei i wynalazków, ówczesnych walutach.

• Zajęcia „Wikingowie – podróżnicy, łupieżcy czy kupcy?” przeniosą dzieci w świat epoki wikingów. Uczniowie w nowatorski sposób zdobędą wiedzę na temat skandynawskich podróży i podbojów oraz słowiańskich znalezisk na terenie średniowiecznej Skandynawii.

Listopad:

• Spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą .

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij