Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zimowiska w szkołach dobiegają końca

Ponad 1120 uczniów bierze udział w zajęciach feryjnych organizowanych przez tomaszowskie szkoły podstawowe. W tym roku akcja, z okazji 190. rocznicy nadania praw miejskich Tomaszowowi Mazowieckiemu, przebiega pod hasłem „Miasta urodziny w ferie zimowe obchodzimy”. Dzieci mają zapewniony ciepły posiłek oraz wiele atrakcji.     

 

zimowisko SP 12 2020


Zimowiska w szkołach rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do 24 bm. W akcji biorą udział zespoły szkolno-przedszkolne nr 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 10. Zajęcia odbywają się w godz. 9-14. Jak co roku uwzględniają tematy związane z profilaktyką uzależnień, profilaktyką zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu, propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, alternatywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, a także z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw.

Program półkolonii w każdej z biorących w zimowej akcji placówek nawiązuje także do zbliżającej się sto dziewięćdziesiątej rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich. Dzieci poznają historię Tomaszowa Mazowieckiego oraz osoby (patronów ulic, sławnych sportowców, tomaszowskich poetów), miejsca ważne dla naszego miasta, a także związane z jego dziejami.

Uczniowie mają też zagwarantowane inne atrakcje, takie jak m.in.:  wyjścia na baseny w SP 10 i 12, kręgielnię, ślizgawkę w Arenie Lodowej, do muzeum, Skansenu Rzeki Pilicy, rezerwatu „Niebieskie Źródła” czy kina „Helios”. Uczestniczą również w zajęciach organizowanych przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP, a także w spotkaniach z przedstawicielami służb mundurowych, m.in. straży i policji.

Uczestnicy półkolonii codziennie mają zapewniony obiad dofinansowany przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieciom, które kwalifikują się do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej finansuje wyżywienie ze środków pochodzących z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

Wypoczynek zimowy finansowany jest ze środków pochodzących z opłat pobieranych za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie to realizowane było w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Osób Uzależnionych i ich Bliskich na 2020 rok. Wydatki związane z wyżywieniem uczestników wypoczynku, wynagrodzeniem kierowników i wychowawców wyniosą ok. 100 994 złotych.

 

Na zdjęciach uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij