Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-09-27

Za nami pierwsza edycja Targów Nowych Technologii

Targi Nowych Technologii, które odbyły się 23 i 24 września w Arenie Lodowej  były pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym mieście. Przedsięwzięcie poświęcone zostało promocji firm z terenu województwa łódzkiego z branży: odzież, zwłaszcza innowacje włókiennicze w sporcie i turystyce, moda sportowa, design ubrań sportowych, prezentacja urządzeń wykorzystujących nowoczesne technologie w sporcie i rekreacji. W targach wzięło udział 22 wystawców z województwa łódzkiego. Imprezę odwiedziło ponad 3000 osób.


Targi, to nie tylko część wystawiennicza, ale także szereg ciekawych debat i wykładów szkoleniowych.  Impreza została podzielona na strefy: wystawienniczą, warsztatową i aktywności.

Pierwszy dzień ukierunkowany był na spotkania biznesowe oraz organizację szeregu ciekawych otwartych wykładów szkoleniowych. Wykłady i debaty przybliżały tematykę nowych technologii i ukazywały wszystkim odbiorcom zmiany, które dokonują się w materiałoznawstwie w ostatnich latach, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów wykorzystywanych w projektowaniu odzieży sportowej. Omówiona została również sytuacja gospodarcza w poszczególnych niszach specjalizacyjnych województwa łódzkiego przez pryzmat istniejących problemów i szans rozwojowych. Aby utrzymać konkurencyjność na rynkach światowych lokalne firmy powinny wykorzystywać modę na sport i zdrowie, sprzyjające warunki Tomaszowa Mazowieckiego oraz okolic do uprawiania czynnego wypoczynku, a przy tym tworzyć własne innowacyjne pomysły.

Na targach nie brakowało atrakcji dla zwiedzających, którzy mogli obejrzeć koncert Dave BO z zespołem oraz wziąć udział w otwartym treningu fitness ze znanym trenerem personalnym Qczajem oraz obejrzeć mecze piłki siatkowej i pokaz mody sportowej.

Organizatorem Targów Nowych Technologii był Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Waldemar Buda - minister rozwoju i technologii, Tobiasz Bocheński - wojewoda łódzki oraz Grzegorz Schreiber - marszałek województwa łódzkiego.

Partnerami merytorycznymi byli: Sieć Badawcza Łukasiewicz–Łódzki Instytut Technologiczny, Stowarzyszenie Włókienników Polskich w Łodzi, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.

Targi zostały zrealizowane w ramach projektu pn. „AKTYWNI GOSPODARCZO – kompleksowa promocja potencjału gospodarczego miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij