Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wypoczynek letni 2016 w Szkołach i Ośrodkach Kultury

Tegoroczny wypoczynek letni w szkołach podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się pod hasłem „W RIO będzie olimpiada w Tomaszowie sport, zabawa”. Jak co roku zajęcia odbywające się w ramach wypoczynku uwzględniać będą tematy związane z profilaktyką uzależnień, propagowaniem zdrowej aktywności fizycznej, alternatywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, a także z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas zabaw wakacyjnych. Podczas wakacyjnych spotkań i rozmów edukacyjnych
z młodzieżą promowane będą bezpieczne formy spędzania czasu wolnego oraz zachowania minimalizujące niebezpieczeństwa mogące zagrażać zdrowiu i życiu dzieci.

 

Akcja wypoczynku letniego „W RIO będzie olimpiada w Tomaszowie sport, zabawa”
w szkołach rozpoczęła się 27 czerwca i potrwa do 8 lipca. Wakacyjną opiekę nad dziećmi obejmą: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr2, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6, Zespół Szkół Nr 4, Gimnazjum Nr 3 oraz Gimnazjum Nr 6. Do udziału w zajęciach zgłosiły się 1.293 osoby.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Uczestnicy półkolonii codziennie będą mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieciom, które kwalifikowały się będą do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy społecznej sfinansuje wyżywienie ze środków pochodzących z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

 W czasie zajęć uczestnicy wypoczynku letniego zapoznają się z tematyką prozdrowotną i profilaktyką uzależnień przedstawioną przez nauczycieli posiadających stosowne uprawnienia. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, gdyż zajęcia odbywać się będą nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nim np. na basenie lub kręgielni. Uczestnicy odwiedzą takie miejsca jak: Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskich Źródeł, Groty Nagórzyckie, a także Muzeum.

 Wypoczynek letni finansowany będzie ze środków pochodzących z opłat pobieranych za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie to realizowane będzie
w ramach Miejskiego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Osób Uzależnionych i ich Bliskich na 2016 rok. Koszty poniesione na wypoczynek letni szacuje się
w tym roku na około 66.610,55 złotych.

 Poza szkołami wakacyjną ofertę przygotowało również Miejskie Centrum Kultury. Miejski Ośrodek Kultury (filia MCK) zaprasza do udziału w zajęciach, które potrwają do 15.07.2016 r.  W ramach zajęć odbędą się min.: warsztaty artystyczne decoupage, pokaz
i naukę udzielania pierwszej pomocy, wycieczkę do Zgierza do centrum Konserwacji drewna, wyjazd do Aquaparku FALA, wycieczka do Arboretum do Rogowa, Centrum Edukacji Leśnej oraz wizyta w indiańskiej wiosce Oyate. Dzielnicowy Ośrodek Kultury (filia MCK) zaprasza do udziału w warsztatach muzycznych, plastyczno-teatralnych i tanecznych, które odbywać będą się od 4-29 lipca. Natomiast  od 16-26 sierpnia w ośrodku odbywać się będzie akcja wakacyjna pn. „W świecie baśni, bajki i iluzji”.         
           

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij