Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-09

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 tropili Henryka S.

W 2016 roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Tomaszowskie muzeum włączyło się w obchody Roku Sienkiewicza i przygotowało dla uczniów szkół podstawowych warsztaty muzealno – literackie pt. „Na tropie Henryka S.”

Zdjęcie z wizyty w muzeum

Klasa Vc ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków podjęła wyzwanie postawione przez autorów warsztatów i postanowiła odnaleźć zaginionego Henryka S.

Wszyscy uczniowie przeobrazili się w detektywów. Uzbrojeni w lupy, notatniki i długopisy oraz kartę pracy wyruszyli tropem poszukiwanego. Musieli zebrać jak najwięcej informacji o zaginionym, dowiedzieć się, kim był, czym się interesował, co robił, jakie żeńskie imię najbardziej lubił, a także dlaczego i gdzie zaginął.

Wszystkie grupy wyśmienicie poradziły sobie z rozwiązaniem zagadki. Uczniowie bawiąc się, dowiedzieli się wielu interesujących i nietuzinkowych faktów z życia Henryka Sienkiewicza. Warsztaty okazały się niezwykle ciekawe, a co najważniejsze zachęciły dzieci do odwiedzania muzeum.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij