Tomaszowskie kluby łyżwiarskie zaliczyły udane starty

Zawodnicy z tomaszowskich klubów zdominowali czwartą edycję Ogólnopolskich Zawodów Dzieci „I Ty Możesz zostać Mistrzem" w łyżwiarstwie szybkim, które w miniony weekend 11 i 12 lutego odbyły się w Sanoku.

Na starcie zawodów stanęło prawie 200 zawodników z całej Polski, w tym reprezentanci tomaszowskich klubów: KS Arena, KS Pilica, IUKS Dziewiątka, UKS Jedynka, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Także w generalnej klasyfikacji Klubów wygrali tomaszowianie z IUKS Dziewiątki.

W kat. E1 i F2 dziewcząt, spośród zawodniczek tomaszowskich klubów najlepszą okazała się Hanna Gawron, reprezentantka IUKS Dziewiątka, która zajęła pierwsze miejsce osiągając sporą różnicę czasową nad konkurentkami. Martyna Mokrogulska, także z IUKS Dziewiątka zajęła drugie miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się Maja Lenart z KS Arena Tomaszów Mazowiecki. Natomiast szóstą lokatę zdobyła Iwana Rozumec z KS Pilica.

W kategorii E2 dziewcząt najlepsza spośród tomaszowianek była Zofia Szczęsna z KS Arena, która uplasowała się na piątym miejscu. W kategorii D1 dziewcząt czwarte miejsce zajęła Renata Vereshchahina, o miejsce dalej uplasowała się Roksana Polak (obie są zawodniczkami KS Pilicy).

W kategorii D2 dziewcząt triumfowała Sandy Syguła (IUKS Dziewiątka), natomiast na czwartym miejscu znalazła się Zofia Marszałek (IUKS Dziewiątka).

W sztafecie mieszanej dziewcząt EF na 1500 tomaszowskie kluby zdobyły czołowe pozycje. Pierwsze miejsce zajęła drużyna IUK Dziewiątka w składzie: Nikola Dąbrowska, Hanna Gawron, Weronika Marszałek, Martyna Mokrogulska. Trzecie miejsce przypadło drużynie KS Arena w składzie: Oliwia Machnicka, Maja Lenart, Zofia Szcżęsna, Alicja Podskarbi.

Wśród dziewcząt w sztafecie w kategorii D na 1500 metrów drugie miejsce zajęła IUKS Dziewiątka w składzie: Julia Staśkiewicz, Hanna Obierek, Zofia Marszałek, Sandra Syguła. Piąte miejsce zajęła drużyna w składzie: Renata Vereshchahina, Roksana Polak, Michalina Goworek, Aleksandra Surowiec z KS Pilica. Z kolei na szóstym miejscu uplasowała się druga drużyna IUKS Dziewiątka: Dominika Mieszka, Nadia Nejman, Julia Jóźwik, Maja Shtefan.

Najlepsze miejsce wśród tomaszowian w kat. E1 i F2 chłopców osiągnął Gromosław Cieślak z KS Pilica, zajmując czwartą pozycję.

W kategorii E2 chłopców najwyższe miejsca na podium należały do zawodników IUKS Dziewiątka - pierwsze miejsce zajął Natan Jakóbczyk, drugi był Wiktor Legęndzki.

W kategorii D1 chłopców pierwszy był Alex Matera z KS Pilica, drugi Jan Modzelewski, a trzeci Kacper Pokrywa (obaj z IUKS Dziewiątka). Piąte miejsce zajął Tymoteusz Warda, szóste Hubert Supeł (z KS Pilica).

Wśród chłopców w kategorii D2 na bardzo dobrej, czwartej pozycji uplasował się Franciszek Jabłoński (KS Pilica).

W sztafecie chłopców E+F na 1500 metrów pierwsze miejsce zajęła drużyna KS Pilica w składzie: Sebastian Gąsorowski, Jarosław Stepaniuk, Józef Pawlik, Gromosław Cieślak. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom KS Arena Tomaszów w składzie: Stanisław Magiera, Mikołaj Golewski, Szymon Studniarek, Adam Hordyński.

Sztafeta D na 1500 metrów chłopców zakończyła się trzecim miejscem zawodników KS Pilicy, która wystartowała w składzie: Franciszek Jabłoński, Szymon Ciesielski, Tymoteusz Warda, Alex Matera. W tej samej kategorii czwarte miejsce tuż za podium zajęli zawodnicy IUKS Dziewiątka w składzie: Jan Modzelewski, Kacper Pokrywa, Mateusz Mazurek, Szymon Wolszczak