Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

To były pracowite wakacje w tomaszowskich szkołach i przedszkolach

Ponad 350 tys. zł miasto przeznaczyło na wakacyjne prace remontowe w placówkach oświatowych w Tomaszowie Mazowieckim.  Wiele dodatkowych inwestycji udało się również zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownictwa placówek oświatowych, a także przy wsparciu rodziców.

FOTO


W trakcie wakacji władze miasta wspólnie z dyrektorami tomaszowskich placówek oświatowych podjęli działania, by miejsca nauki dzieci oraz młodzieży były bezpieczne i przyjazne, a dla nauczycieli komfortowe. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonały zastępca prezydenta miasta Zofia Szymańska i dyrektor Wydziału Edukacji Halina Szczucińska.

W Szkole Podstawowej nr 10  im. Tomaszowskich Olimpijczyków przeznaczono środki na m.in. malowanie klatki schodowej w budynku „C”, naprawę centrali klimatyzacyjnej, wymianę uszkodzonego odcinka pionu kanalizacyjnego i pionu centralnego ogrzewania oraz malowanie w kuchni.

30 tys. zł kosztowała wymiana ogrodzenia w Przedszkolach nr 3 i nr 12. W "Dwunastce" przeznaczono też środki na m.in. wymianę drzwi, posadzki w holu, a także balustrady schodowej. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II i Przedszkole nr 7 naprawiona została podłoga w stołówce, wyremontowano pomieszczenie gospodarcze, a także wymieniono nawierzchnię w węźle c.o.

Ponad 10 tys. zł kosztowała naprawa dachu w Przedszkolu nr 9 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 przeznaczono środki m.in. na remont korytarzu na pierwszym piętrze i naprawę awarii centralnego ogrzewania. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, w Przedszkolu nr 14 dokonano naprawy instalacji wody cieplnej, a w Szkole Podstawowej nr 1 przeznaczono 30 tys. zł na remont łazienek.

Nie do poznania zmieniła się szatnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 - w Szkole Podstawowej nr 8. Miasto przeznaczyło ponad 70 tys. zł na rozbiórkę ścianek działowych szatni, roboty malarskie oraz zakup indywidualnych szafek dla uczniów. Dodatkowo w „Ósemce” usunięto górną część gzymsu wokół całego budynku.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 14 wykonano prace remontowe w jadalni, a w Przedszkolu nr 2 utwardzono dojazd dla osób niepełnosprawnych.

Z budżetu miasta przeznaczono też środki na remont szczytów w Szkole Podstawowej nr 11 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7). Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 wyremontowano huśtawkę na placu zabaw, a Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 otrzymał ponad 30 tys. zł na wykonanie prac remontowo-malarskich.

To jednak nie wszystkie prace remontowe wykonane w ostatnim czasie w tomaszowskich szkołach i przedszkolach. Wiele dodatkowych inwestycji udało się zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownictwa placówek oświatowych, a także przy wsparciu rodziców.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij