Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-09-28

Spacer szklakiem tomaszowskich murali

Kim byli Józef Tenenbaum i Abram Chaim Margulies? Jakie związki z Tomaszowem Mazowieckim miał dr Michał Biernacki? Gdzie mieściła się pracownia tomaszowskiego szewca Floriana Moracha? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wielokulturową historią naszego miasta będzie można poznać podczas wydarzenia pn. „Wielogłos Miejski – spacer szlakiem tomaszowskich murali”, na które 8 października (sobota) o godz. 11 zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.Murale, których szlakiem odbędzie się spacer, powstały w lipcu i sierpniu br. w ramach realizowanego przez MCK projektu „FotoGraffia”. Do ich stworzenia posłużyły zdjęcia z rodzinnych archiwów tomaszowian, często unikatowe i nigdzie wcześniej nie pokazywane publicznie. Z każdym wiążą się też różne historie, którymi z organizatorami podzielili się właściciele fotografii. Teraz będą je mogli poznać również uczestnicy spaceru, który poprowadzi dr Justyna Biernat z Fundacji Pasaże Pamięci, partnera projektu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Kościuszki 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15 lub telefonicznie pod numerem 44 712-23-69) do 6 października lub do wyczerpania limitu miejsc.

Spacer rozpocznie się przy muralu, który powstał na ul. Grota-Roweckiego 68. Podczas wydarzenia dostępny będzie tłumacz języka migowego. Dla zapisanych uczestników spaceru na koniec przewidziana jest niespodzianka .

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Centrum Kultury.

Partnerami projektu „FotoGraffia” są: Fundacja Pasaże Pamięci, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij