Przegrana na wyjeździe

Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała z Mławianką Mława 2:0 (0:0) w wyjazdowym meczu 14. kolejki Betclic I grupy III ligi. Tomaszowianie od 66. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, ale tym razem nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i wywieźć z trudnego terenu choćby jednego punktu.

Mławianka Mława – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0).
Bramki: Michał Stryjewski 61, Mateusz Markowicz 82-karny.

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Jan Krupa, Paweł Koncewicz-Żyłka, Artur Bogusz, Vinicius Matheus (58. Dawid Bałdyga), Kamil Szymczak (69. Grzegorz Płatek), Marcin Pieńkowski, Daniel Chwałowski, Mariusz Rybicki (82. Bartosz Bogus), Adrian Ziarek, Bartosz Zieliński (58. Krystian Kolasa).

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Obie strony stworzyły kilka klarownych akcji, ale nie udało się ich wykorzystać. Na gole trzeba było poczekać do drugiej odsłony. Niestety nie należały ne do lechistów. W 61. minucie Mateusza Awdziewicza pokonał Michał Stryjewski i gospodarze objęli prowadzenie. Na domiar złego pięć minut później czerwoną kartką ukarany został Artur Bogusz i zielono-czerwoni musieli radzić sobie w dziesiątkę. Tym razem, biorąc pod uwagę wcześniejszy mecz domowy z GKS Wikielec niestety nie udało się odwrócić losów pojedynku. W 82. minucie miejscowi podwyższyli wynik po tym jak rzut karny na gola zamienił Mateusz Markowicz. Wynik od tego momentu nie uległ już zmianie i trzy punkty pozostały w Mławie.

Żółte kartki: Mateusz Stryjewski (Mławianka) – Adrian Ziarek, Artur Bogusz, Paweł Koncewicz-Żyłka (Lechia).

Czerwona kartka: Artur Bogusz (Lechia) – 66. minuta.

Sędziował: Błażej Głowacki (Reszel).