Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Podsumowanie konkursu plastycznego- „Dolina Pilicy”

Podsumowanie piątej, a zarazem ostatniej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic Szkół Podstawowych „Dolina Pilicy” odbyło się 26 marca br. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były nauczycielki świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim Grażyna Galińska i Ewa Redko. Wręczenie nagród dla laureatów połączone z otwarciem wystawy odbyło się, jak co roku w gościnnych progach „Galerii pod Grotami”.
Tematami tegorocznego konkursu były:

– dla klas 1-3 „Kultura ludowa w Dolinie Pilicy” (Sobótka lub stroje ludowe)
– dla klas 4-6 „Obiekty sportowe i sporty w Dolinie Pilicy” (COS Spała, Arena Lodowa w Tomaszowie Maz., stadion RKS Lechia (spływy kajakowe, łyżwiarstwo, piłka nożna).

Na konkurs wpłynęło 89 prac młodych artystów z czternastu szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Poziom był bardzo wysoki i dlatego komisja konkursowa w składzie: Romana Kozieł, Małgorzata Mąkoszewska i Agnieszka Zięba nagrodziła 21 prac przyznając:

– w kategorii klas 1-3: 3 miejsca pierwsze, 3 miejsca drugie i 3 miejsca trzecie oraz 2 wyróżnienia

– w kategorii klas 4-6: 3 miejsca pierwsze, 3 miejsca drugie i 2 miejsca trzecie oraz 2 wyróżnienia.

Ponadto organizatorki konkursu zakwalifikowały na wystawę pokonkursową 16 prac.

Po wręczeniu nagród dzieci wzięły udział w projekcji filmu „Piaskiem malowane”, słodkim poczęstunku oraz zwiedzaniu podziemnej trasy turystycznej. Wystawę prac młodych artystów będzie można oglądać do końca kwietnia.

Źródło: MCK


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij