Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-10

Narodowe Święto Niepodległości. Za nami pierwszy dzień uroczystości

Defilada wojskowa, złożenie kwiatów oraz wręczenie medali i odznaczeń żołnierzom - tak rozpoczęły się we wtorek w Tomaszowie obchody Święta Niepodległości. W środę m.in. Tomaszowski Bieg Niepodległości.

Uroczystości na pl. Kościuszki rozpoczęły się kilkanaście minut przed godziną 11. Po wprowadzeniu wojskowej asysty honorowej i okolicznościowym przemówieniom, żołnierze 25. Brygady w Tomaszowie odebrali medale i Gwiazdy Afganistanu za zasługi dla obronności kraju oraz awanse na stopień wyższy. Następnie zgromadzeni mieszkańcy usłyszeli Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, a później miało miejsce złożenie kwiatów - najpierw pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a później pod pomnikiem Legionistów Piłsudskiego.

W trakcie uroczystości wystąpił Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci, które brały udział w X Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.

11 listopada - program uroczystości

09.30 - Msza Święta - Kościół NMP Królowej Polski, ul. Słowackiego 13

10:30 - Złożenie kwiatów na terenie Kościoła NMP Królowej Polski, ul. Słowackiego 13 - grób nieznanego żołnierza - pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaplicy Pamięci Narodowej.

11:00 - XI Tomaszowski Bieg Niepodległości - rejestracja uczestników na Placu Kościuszki

11:45 - Start Biegu - Pl. Kościuszki

Utrudnienia w ruchu drogowym

W godz. 11:40 - 12:15 planowane jest czasowe zamknięcia przejazdu na dwóch pasach pl. Kościuszki i Piłsudskiego (łącznie z Rondem Piłsudczyków). Na czas zamknięcia częściowym zmianom mogą ulec trasy linii Nr 3, 11 i 13.

Nie wytycza się stałych objazdów w dniu 11 listopada, ewentualne zmiany trasy przejazdu autobusu na polecenie służb porządkowych. W dniu 11 listopada autobusy kursują wg rozkładu na niedziele i święta.

Narodowe Święto Niepodległości. Pierwszy dzień uroczystości - galeria zdjęć
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij