Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kradzież udaremnił miejski monitoring

Do niecodziennego zdarzenia doszło ostatnio w Tomaszowie. Trzech mężczyzn… ukradło beczki z kapustą. Wpadli przez czujne oko monitoringu miejskiego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11-go na 12-go grudnia br. O godzinie 00.45 operator pełniący dyżur w Centrum Monitoringu zauważył podejrzanie zachowujące się osoby, które w rejonie ulicy ks. Grada toczyły po ziemi tajemnicze beczki. Zaobserwowane zdarzenie zgłosił dyżurnemu policji. O godzinie 00.54 wysłany na miejsce patrol zatrzymuje trzech mężczyzn, którzy twierdzili, że toczą beczki po ulicy… dla zabawy. Jak ustalono w beczkach znajdowała się kiszona kapusta, podejrzani skradli je chwilę wcześniej z magazynku jednego ze sklepów spożywczych w okolicy. Wspomniana kradzież z włamaniem została udokumentowana i nagrana przez operatora. Zatrzymani na gorącym uczynku mężczyźni, miłośnicy kiszonek, zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów i trafili do aresztu.

Do podstawowych zadań miejskiego monitoringu wizyjnego należy m.in. ochrona życia i zdrowia mieszkańców miasta, ochrona mienia i dóbr kultury, ochrona ciągów komunikacyjnych, współpraca ze służbami porządkowymi w zakresie bezpieczeństwa i porządku oraz dokumentowanie zdarzeń. Zdarzenia zaobserwowane i zgłaszane przez operatorów realizują odpowiednie służby w ramach podejmowanych interwencji: policja, straż miejska, straż pożarna, ale również (w razie potrzeb) schronisko dla bezdomnych zwierząt i ZDiUM Obok tzw. rutynowych zgłoszeń dotyczących np. zakłócania spokoju publicznego bądź niszczenia mienia, zdarzają się i takie, które są przedmiotem zainteresowania mediów, także tych ogólnopolskich, jak w przytoczonym przypadku.

Przypomnijmy, że Tomaszów Mazowiecki dołączył do miast monitorowanych 2 października 2017 roku. Wtedy to w mieście powstał zupełnie nowy, nowoczesny system monitoringu miejskiego, którego serce początkowo mieściło się w budynku przy ul. Strzeleckiej 24/26. Od 17 listopada 2020 r. centrum monitoringu zostało przeniesione do kamienicy przy placu Kościuszki 24, a sam system został rozbudowany do 92 kamer (obecnie kamer jest 119), za pomocą których wgląd w obraz „na żywo” mają operatorzy monitoringu miejskiego. Obserwowane przez operatorów zdarzenia są przedmiotem interwencji zgłaszanych do odpowiednich służb.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij