Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Jesienne Drzewo Czytelnicze” w SP 12

Celem przedsięwzięć bibliotecznych w Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim związanych z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych była promocja czytelnictwa, wzbogacenie wiedzy, rozbudzenie zainteresowań, kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi środowiska uczniów, nauczycieli i rodziców na bibliotekę jako aktywną, widoczną część szkoły.

Już pod koniec września uczennice z Koła Czytelniczego, podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, przeczytały młodszym kolegom i koleżankom legendę Artura Oppmana „Syrena”, oraz na otwarcie październikowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiły ich do udziału w konkursie plastycznym pt. „Syrenka warszawska z wizytą w Tomaszowie". Dla klas starszych zorganizowany został konkurs czytelniczy ze znajomości polskich przysłów pt. „Nie daj plamy”. Ogłoszono także akcję pn. „Jesienne Drzewo czytelnicze”; każda klasa miała swój kolor liści. Zadaniem młodych czytelników było wypożyczenie i przeczytanie książki oraz napisanie na listku jej tytułu i autora.

Przedszkolakom z „Tęczowej Akademii” uczennice z Koła Czytelniczego przeczytały baśń H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, aby na jej podstawie mogły później wykonać prace plastyczne. Dzieci odwiedziły także bibliotekę szkolną. Z wielką ciekawością zwiedziły wszystkie zakątki w wypożyczalni i magazynie bibliotecznym. Obejrzały wystawkę pt. „Baśnie i legendy z całego świata”, poznały katalogi biblioteczne i księgozbiór podręczny, sprawdziły jak ciężka jest encyklopedia. Poznały także wiersz Brzechwy o „Kwoce” i wybrały do przeczytania książkę „Cukierku, ty łobuzie!” autorstwa Waldemara Cichonia. Na pamiątkę zajęć wszystkie otrzymały zakładki do książek, które mogły samodzielnie pokolorować.

Święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. przez cały miesiąc październik. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij