Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Budżet miasta na 2021 rok przyjęty

Prace nad projektami obwodnicy miasta, kontynuacja budowy szeregu ulic (na terenach inwestycyjnych, osiedle Wierzbowa, Borek i Krzywej), przebudowa kolejnych (Sasankowej, Rudej,  w osiedlu Kanonierów, w osiedlu Mickiewicza),  budowa centrum sportowo – rekreacyjnego „Aktywna Dwunastka”, placu zabaw przy Przedszkolu nr 20, boiska wielofunkcyjnego w Parku Niebrowskim, trasy sportowo-rekreacyjnej (droga przez Borkowiznę do siedlisk przyrodniczych), przebudowa kładki na ulicy Czystej, projekty takich inwestycji jak ulic Gminnej i Hubala, Staszica, kolejnego odcinka ulicy Piaskowej, Północnej, Smolnej, ulicy Luboszewskiej, Akacjowej, Topolowej, Zagajnikowej, Niemcewicza, parki ,,kieszonkowe" – m.in. takie zadania i inwestycje przewiduje budżet na 2021 rok. Podczas grudniowej sesji radni przyjęli odpowiednią uchwałę.

- To jest najlepszy budżet jaki można było stworzyć na te trudne czasy – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Mijający rok uszczuplił dochody miasta jednak nasze działania oszczędnościowe oraz pomoc rządowa z I tarczy pozwoliły na zamknięcie tegorocznego budżetu i przygotowanie planu finansowego z bezpieczną rezerwą finansową, majątkową i niewielkim deficytem co pozwoli prowadzić i przygotować się do kolejnych dużych inwestycji w Tomaszowie. Oczywiście sytuacja gospodarcza w Polsce ma wpływ na nasz budżet i inwestycje, dlatego będziemy się skupiać na pracach projektowych i koncepcyjnych, tak by jak tylko pandemia się skończy znowu dynamicznie ruszyć do przodu - dodaje.

Szczegółowy projekt budżetu dostępny jest TUTAJ

Prezentacja jego najważniejszych założeń w plikach poniżej

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij