• Data opublikowania: 2016-02-08

22 medale tomaszowskich panczenistów w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie

22 medale, w tym 10 złotych, zdobyli tomaszowscy panczeniści w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w ostatni weekend w Sanoku. W punktacji klubowej IUKS Dziewiątka zajął trzecie miejsce, a KS Pilica był piąty. W poniedziałek życzenia sportowcom złożył prezydent Marcin Witko.

Na zdjęciu prezydent Marcin Witko z panczenistami

Mateusz Owczarek z KS Pilica zdobył w sumie sześć medali (1 złoty, 3 srebrne 2 brązowe). Natomiast zawodniczki IUKS Dziewiątka mogą pochwali się trzynastoma krążkami (Karolina Bosiek 5 złotych, Karolina Gąsecka 5 srebrnych, Damian Żurek 2 złote i Jakub Piotrowski 1 brązowy). W biegu drużynowym juniorów (Mateusz Owczarek, Sebastian Janicki, Artur Janicki) i juniorek młodszych (Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Olga Kaczmarek) tomaszowianie zdobyli dwa złote medale, a juniorzy młodsi (Jakub Piotrowski, Damian Żurek, Filip Kowalski) stanęli na najniższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka, będą reprezentowały Polskę w II Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. W poniedziałek prezydent Marcin Witko życzył sportowcom kolejnych sukcesów i wyraził nadzieję, że na kolejnych Igrzyskach tomaszowscy panczeniści będą walczyć o medale w biegach seniorskich.