Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

14. Rodzinny Rajd Rowerowy

Po dwóch latach przerwy powrócił cieszący się dużą popularnością Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany wcześniej przez Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa  Mazowieckiego. W  ostatnią niedzielę sierpnia ponad 200 osób wzięło udział w 14. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, organizowanym  pod stałym hasłem - Poznajemy Powiat Tomaszowski.

FOTO rajd

Wyjazd na trasę rajdu (30 km) nastąpił spod sklepu Bikemii przez Park Miejski, ul. Narzeczną, Kępę, pod mostem kolejowym na Pilicy, ul. Luboszewską, Luboszewy, Glinnik, Spałę, gdzie był czas na odpoczynek. Następnie przez  Ciebłowice Duże, Wąwał rajdowicze wrócili do Tomaszowa. Zakończenie i podsumowanie rajdu odbyło się w OW „Przystań” nad Pilicą. Najpierw uczestnicy piekli sobie kiełbaski nad ogniskiem przygotowanym przez KS Amber. Najstarszym uczestnikiem był 81-letni Ryszard Latocha z Wolborza, a najmłodszą jadącą na rowerze była 7-letnia Nadia Wąchalska.

Tradycyjnie wśród 57 zespołów rodzinnych rozlosowano wiele nagród. Najpierw główna nagroda – rower ufundowany przez Firmę Bikemia trafił do męskiego zespołu rodzinnego tata Daniel Jaworski z synem Norbertem. Główną nagrodę przekazał Tomasz Ksyt, kierownik sklepu Bikemii, która już od kilku lat jest głównym partnerem przy organizacji rajdów. Pozostałe nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe, jubiler Barbara Buda i Urząd Miasta.

Wręczono też pamiątkowe dyplomy. Serwis techniczny po raz kolejny zapewniła Bikemia. Rajd był bardzo dobrze zabezpieczony przez  funkcjonariuszy policji  oraz wolontariuszy. Opiekę medyczną  ponownie  sprawowali  druhowie z Grupy Medycznej OSP w Białobrzegach.  Impreza współfinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego. 

Po raz pierwszy głównym organizatorem był Ludowy Klub Kolarski START (wcześniej też się angażował w tych rajdach) przy współudziale Starostwa Powiatowego, Firmy Bikemia, Rady Wojewódzkiej LZS w Łodzi, Klubu Sportowego Amber i TPTM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij